DigiD Machtigen: een ander uw zaken laten regelen

Is iemand zelf niet in staat een zaak met de overheid via internet te regelen? Of vindt hij of zij het makkelijker als iemand anders het doet? Burgers kunnen er nu voor zorgen dat anderen hun zaken met de overheid via internet kunnen regelen zonder dat ze daarvoor hun DigiD hoeven af te geven. Dit kan dankzij DigiD Machtigen: een nieuwe service van DigiD. De burger houdt de controle, terwijl zijn of haar overheidszaken door iemand anders worden geregeld.

Met DigiD Machtigen kan de gemachtigde met zijn eigen persoonlijke DigiD zaken voor een ander regelen. De gemachtigde kan een familielid of kennis zijn. De gemachtigde heeft een eigen DigiD en krijgt van de burger een machtigingscode voor een bepaalde dienst of groep van diensten.

De burger kan per dienst of groep van diensten een machtiging afgeven aan de gemachtigde. Een machtiging kent een bepaalde geldigheidstermijn. Burgers kunnen deze termijn zelf aanpassen. Een burger kan een machtiging ook op elk moment weer intrekken.

Meer informatie

Kijk voor meer informatie op DigiD Machtigen.

Contact

Vragen? Neem contact op met Logius, servicecentrum@logius.nl of  0900 - 5554 555 (10 ct p/m).